• https://www.facebook.com/pages/Multimedya-Dukkani/401265439936584

Anasayfa


     Denon DCD-1600NE Silver

   
Ürün Kodu : 4951035058619
Üretici : Denon
Fiyat : 1415 Euro (KDV Dahil)
Ürün Özellikleri
Denon DCD-1600NE Silver Yüksek kaliteli Süper audio CD Çalar, CD Çalma Performansını dikkat çekici yüksekliklere taşıyor
 Sipariş        Detaylar
 
 
Detaylar
% 100 Müşteri memnuniyeti ilkemizle satışlarımıza Anadolu yakasında mağazamızda devam etmekteyiz. Multimedyadukkani

Ürün Özellikleri :

En yeni Denon Çözümleri

  • Advanced AL32 Processing ve Ultra Precision 192kHz/32bit D/A Dönüştürücü - Orijinal sese sadık güzel dijital kayıtlar
  • DAC Master Clock Devre Tasarımı - Titreşimsiz ses üretimi
  • Direct Mechanical Ground Construction (Doğrudan Mekanik Zemin Yapısı)  - İstenmeyen titreşimi en aza indirir 
  • Dikkatle tasarlanmış yapı, minimum sinyal yolları ve seçilen Hi-Fi parçaları - Ses sinyali saflığını korur
  • S.V.H. yükleyicili Denon orijinal sürücü mekanizması - Tüm disklerden doğru hızlanma ve kod çözme
  • CD ve Super Audio CD'nin çalınması; DSD (2.8 MHz / 5.6 MHz) dosyaları ve DVD R/RW'de kaydedilen 192 kHz / 24 bit'e kadar PCM dosyaları - Modern yüksek çözünürlüklü ses için genişletilmiş disk desteği
  • Ayrı dijital ve analog güç kaynağı  - Ses sinyali saflığını korur 
  • Pure Direct Mode - Temiz çıkış için
  • Premium Gümüş ve Siyah renk mevcut - PMA-1600NE Entegre Amplifakör ile mükemmel uyum

Advanced AL32 Processing Plus

DCD-1600NE eşsiz veri interpolasyon algoritmalarından faydalanan ve aynı zamanda yüksek çözünürlüklü ses kaynaklarını destekleyen Denon'un analog dalga formu reprodüksiyon teknolojisinin en son versiyonu olan Advanced AL32 Processing Plus özelliğine sahiptir. Bu algoritmalar orijinal sese yakın olan pürüzsüz dalga formuna ulaşmak için büyük miktardaki verilerin öncesinde ve sonrasında olması gereken noktaları ekler. Dijital kayıt esnasında kaybolan veriyi dikkatlice yeniler, bunun sonucu olarak çalınan ses yüksek detaylı, kesintisiz, düzgün şekilde lokalize edilmiş, düşük aralıklarda zengin şekilde açıklayıcı ve orijinal sese güzel şekilde sadıktır.

Denon'un yeni orijinal disk sürücü tasarımı

DCD-1600NE'nin disk sürücüsü tasarımı yüksek sınıf S.V.H. (Suppress Vibration Hybrid) mekanizması içerir. Hızlanmayı kontrol eden ve diskten okunan sinyallerin kod çözümünü gerçekleştiren devre yeni geliştirilmiştir. Sinyal yolları minimum şekilde kısaltılmış ve devreler aşırı akım ve gürültünün olmayacağı şekilde minyatürize edilmiştir.

Farklı malzemeleri bir araya getiren hibrid bir yapıya sahip olan S.V.H. Loader, disk sürücüsüne kararlılık sağlıyor, böylece disk en doğru şekilde okunabiliyor. Ek olarak mekanizmanın ağırlık merkezinin merkezin altında olması disk dönmesinden kaynaklı mekanizma için- de oluşan titreşimleri ortadan kaldırır ve ayrıca mekanizma yapısı dış titreşimleri de verimli şekilde yok eder. İstenmeyen titreşimlerin yok edilmesi ve çalışma kaynaklı işlemlerin minimize edilmesinin yanın- da gereksiz kontrollerin ve akım tüketiminin azaltılmasıyla diskteki dijital sinyaller sabit şartlar altında optimum düzgünlükte  okunabilir.

DSD ve FLAC veri diski çalma desteği

CD ve Super Audio CD'ye ek olarak DCD-1600NE DSD (2.8 Mhz /5.6 MHz) dosyalarını ve DVD-R/RW ve DVD+R/RW'de kaydedilen 192 kHz / 24 bit'e kadar yüksek çözünürlüklü dosyaları da çalabilir. CD-R/RW'de kaydedilen 48 kHz'e kadar örnekleme frekanslı müzik dosyalarını da çalabilir.

Doğrudan Mekanik  Zemin  Yapısı

Müzikal sinyallerin yoğunluğu güç transformatörü veya disk dönü- şünden kaynaklı iç titreşime veya hoparlörlerden gelen ses basın- cından kaynaklı dış titreşimlere maruz kaldığında bozulur. Bu tarz etkilere karşı korumak için Denon mühendisleri "Direkt Mekanik Zeminli Yapı" adını verdikleri titreşim önleme yapısı tasarladılar. Bu tasarımda kendileri de titreşim kaynağı olan güç transformatörleri istenmeyen titreşimi etrafındaki devreyi etkilemeyecek şekilde direkt olarak yere boşaltması için DCD-1600NE'nin ayağına yakın şekilde yerleştirilmiştir. Ayrıca en büyük boyutlu parça olan sürücü mekanizmasını şasinin merkezinin alt kısmına koyulmasıyla ağırlık merkezinin merkezin altında olması disk dönüşünden kaynaklanan iç titreşimi emer ve ayrıca mekanizmayı dış titreşimlerden korur.

DAC Master Clock Tasarımı

Dijital devreleri düzgün şekilde senkronize etmek için DCD- 1600NE'nin DAC Master Clock tasarımı saat sinyalleri sağlandı- ğında DAC'ye yönetici şeklinde davranır. Master saati D/A dönüş- türücünün (DAC) hemen yanına yerleştirmek titreşimi önler ve D/ A dönüşümünde optimum hassasiyeti sağlar. Ek olarak yarı iletken işlem için referans haline gelen saatin kalitesi dijital ses devresini maksimum potansiyelde gerçekleştirmesi için son derece  önemlidir. DCD-1600NE böylece frekansların yer değişiminden oluşan faz gürültüsünü dramatik derecede azaltan ses osilatörüne sahip olur. Saat güç devresi yüksek kaliteli saatin performansının tam potan- siyeline ulaşması için oldukça geliştirilmiştir. Denon'un ünlü ses kalitesi için özellikle üst düzey yüksek frekanslı empedans karakte- ristiklerine sahip geçirgen polimer kapasitör saatin güç kaynağının tabanında yer alır ve katmanlı seramik kapasitörlerden farklı olan ultra kompakt film kapasitörü geliştirilmiş S/N oranına ve üstün uzamsal ifadeli transparan sese ulaşmak için saate yakın şekilde yerleştirilir. DCD-1600NE titreşimi ortadan kaldırmak için frekanslar arasında değiştirilebilen, her örnekleme frekansı için (44.1 kHz ve 48 kHz) yuvarlama gerekmeden, 44.1kHz'den 192kHz'e ve hatta DSD5.6MHz'e kadar olan bu örnekleme frekanslarının herhangi birinin çokluğu için mükemmel bir saat sağlamak için iki saat osilatörüne sahiptir. Bu, hatayı önler ve en iyi tarih dönüşümünü garanti eder.

Minimize edilmiş sinyal yollarıyla devre ayrı güç transformatörleri

"Basit ve düz" tasarım felsefesi, tüm DCD-1600NE devrelerinde tamamen uygulanmıştır. Devre patternleri, sinyal yollarını olabildi- ğince kısa tutmak ve orijinal sesin sonik spektrumda aslına sadık kalarak yeniden üretilmesini sağlamak için yeni baştan tasarlandı. Sonuç olarak, devreler arasındaki ve sol ve sağ kanallar arasındaki enterferans, yanı sıra ses sinyallerindeki olumsuz etkiler en aza indirgenir, temiz, son derece şeffaf bir ses üretilir. Dahası sinyalleri farklı karakteristiklere sahip olan dijital ve analog devreler için güç üniteleri karşılıklı enterferans ve gürültüyü elimine etmek için farklı transformatörlere sahiptir. Sağlamlığı güçlendirmek için çelik transformatör tabanının altında alüminyum plaka ile birleşmiştir.

 
 
Talep Formu
İsim
Sipariş Miktarı
E-Mail
Telefon
İl
Adres
Kargo Tercihi
Mesaj
 
 
 
   Sipariş sözleşmesinin tamamını okuduğumu ve anladığımı beyan ederim.
Bowers & Wilkins

 Bowers & Wilkins

Marantz

Üyelik Girişi
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar6.75266.7796
Euro7.65917.6897